Kiberdrošības eksperti no kompānijas “SentinelLabs” izpētījuši, ka aizvadītajā gadā ar Ziemeļkorejas valdību saistīts hakeru grupējums uzlauzis un vismaz piecus mēnešus atradies Krievijas raķešu izstrādes kompānijas datortīklos.
Pētnieki uzskata, ka vainīgie bijuši divi ar Ziemeļkoreju saistīti hakeru grupējumi – “Lazarus” un “ScarCruft”, kuri slepus iekļuvuši Krievijas raķešu izstrādāja “NPO Mašinostrojeņija” (jeb “NPO Maš”) sistēmās. Minētā kompānija nodarbojas ar raķešu izstrādi Krievijas armijas vajadzībām un atrodas netālu no Maskavas esošajā Reutovā. “NPO Maš” tiek uzskatīta par galveno virsskaņas raķešu, satelīta tehnoloģiju un jaunākās paaudzes ballistisko raķešu izstrādātāju Krievijā.
Lai gan uz šo brīdi nav zināms vai un kāda veida informāciju hakeri varētu būt ieguvuši, eksperti norāda, ka neilgi pēc uzbrukuma Ziemeļkorejas valdība pēkšņi paziņoja par jauniem panākumiem savā ballistisko raķešu programmā. “NPO Maš” darbības virzieni atbilst tiem, kurus nepieciešams attīstīt, lai Ziemeļkoreja varētu izstrādāt raķeti, kura varētu sasniegt ASV teritoriju.
Jāatgādina, ka vēl nesen Ziemeļkorejā viesojās Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu. Tā bija pirmā Krievijas aizsardzības ministra vizīte kopš Padomju Savienības sabrukuma. Lai gan abas valstis publiski sevi prezentē kā sabiedrotos, eksperti norāda, ka Ziemeļkoreja, visticamāk, ir veikusi nevienu vien kiberuzbrukumu pret Krieviju ar mērķi iegūt sevi interesējošās tehnoloģijas.
Kiberuzbrukums “NPO Maš” sistēmām sācies 2021.gada nogalē un turpinājies līdz pat 2022.gada maijam, kad kompānijas kiberdrošības speciālisti pamanīja un neitralizēja hakeru klātbūtni.