Latvijas iedzīvotājiem ar autobusu ir vieglāk aizbraukt uz Krieviju un Baltkrieviju nekā uz Daugavpili

Publicēts

Kopš Krievijas asiņainā kara pret Ukrainu sākuma pagājuši jau divi gadi. Šajā laikā pret Krieviju ieviestas pasaulē stingrākās sankcijas, Latvijā nogāzts lērums padomju okupācijas pieminekļu un beidzot tiek pieprasītas valodas zināšanas no šeit dzīvojošajiem agresorvalsts pilsoņiem. No vienas puses – esam darījuši daudz, lai mazinātu Krievijas ietekmi. No otras – lielas daļas Latvijas iedzīvotāju sakari ar Krieviju nav mazinājušies, bet tieši otrādi – palikuši stiprāki.

Uzskatāms piemērs ir sabiedriskā transporta satiksmes intensitāte starp Latvijas lielākajām pilsētām – Rīgu un Daugavpili – un Krievijas lielpilsētām Maskavu un Sanktpēterburgu kā arī Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku. Par spīti “pretkrieviskajai histērijai”, kurā Latviju iecienījuši apvainot Kremļa apoloģēti, pēdējā gada laikā autobusu reisu skaits starp Latvijas un agresorvalstu pilsētām ir pieaudzis.

Piemēram, kompānija “LUX Express” ik dienu no Rīgas uz Sanktpēterburgu nodrošina divus tiešos reisus. Savukārt pasažieru pārvadājumu kompānija “VISSA” šajā maršrutā rīdziniekiem piedāvā pat veselus četrus reisus diennaktī. Tātad kopā rīdziniekiem tiek piedāvāta iespēja apciemot Krievijas “ziemeļu galvaspilsētu” sešas reizes dienā.

Kara laikā sabiedriskā transporta satiksme nav pārtraukta arī maršrutā no Rīgas uz Maskavu. Šis maršruts gan ir mazāk iecienīts, tā kā kompānija “Ecolines” to nodrošina tikai reizi dienā. Neskatoties uz to, ja rīdziniekam “ļoti niez”, viņš var būt drošs, ka vismaz reizi dienā ar tiešo reisu varēs aizbraukt līdz pat pašam Kremlim.

Pasažieru pārvadījumi uz Krieviju tautā ir tik populāri, ka pagājušā gada novembrī pat tika ieviests jauns tiešais reiss no Karaļaučiem (Kaļiņingrada) uz Rīgu. Tiesa, šī gada sākumā to atzina par nerentablu un slēdza.

Tiešie autobusu reisi nav pārtraukti arī maršrutā no Rīgas un Minsku. Piemēram, iepriekšminētā kompānija “Ecolines” ik dienu nodrošina trīs reisus. Savukārt kompānija “Eurolines” ik dienu nodrošina divus tiešos reisus uz Minsku. Tātad kopā rīdziniekiem tiek piedāvāta iespēja apciemot “kartupeļu diktatora” galvaspilsētu piecas reizes dienā.

Tiem, kas oponēs, sakot, ka Baltkrievijas apmeklēšanu nevar pielīdzināt Krievijas, jo tā nepiedalās karā Ukrainā, uzreiz pateikšu, ka Minska ir tikpat vainīga pie kara kā Maskava. Tieši Lukašenko bija tas, kurš pirms kara vairākas reizes viesojās Maskavā un atļāva Putinam veikt uzbrukumu Kijivai no savas teritorijas un vēlāk arī apšaudīt ukraiņu pilsētas no tās. Baltkrievijas režīms ir viennozīmīgs šī kara līdzautors un atbalstītājs.

Līdzās Rīgai, intensīva sabiedriskā transporta satiksme ar agresorvalstīm notiek arī no Latvijas otras lielākās pilsētas Daugavpils. Kompānija “Ecolines” šajā maršrutā veic braucienus trīs reizes dienā. Savukārt Baltkrievijas kompānija “Intercars Europe” ik dienu nodrošina vienu reisu. Papildus tam no Daugavpils reizi dienā tiek organizēts reiss uz Gomeļu, kuru nodrošina baltkrievu kompānija “Latlains”. Tātad kopā no Daugavpils uz Baltkrieviju ar autobusu var aizbraukt vismaz piecas reizes dienā. Papildus tam daugavpiliešu vidū iecienīti kļuvuši arī tūrisma grupu braucienu uz Baltkrievijas pilsētām. Tādus, piemēram, organizē kompānija “Mari Travel Agency”. Aizvadītajā gadā viņu vadībā daugavpilieši tika vesti uz festivālu “Slāvu Bazārs”, kurā ik gadu personīgi piedalās arī “asiņaino ūsu īpašnieks” Lukašenko.

Daugavpils autoosta

Ņemot vērā, ka došanās uz Krieviju un Baltkrieviju ir ne tikai amorāla un neētiska, bet arī rada reālus draudus gan Latvijai kā valstij, gan pašiem braucējiem (vervēšanas riski), situācija pati par sevi ir jāvērtē kā bīstama. Taču vēl dramatiskāku to padara tas, ka Latvijas iekšējo pasažieru pārvadātāju nozare jau pāris gadus atrodas dziļā krīzē un samazina reisu skaitu starp mūsu pašu pilsētām. Attiecīgi, esam nonākuši situācijā, kad aizbraukt ar autobusu uz Krieviju un Baltkrieviju ir vieglāk nekā no Rīgas uz Latgali.

Piemēram, pagājušajā gadā tika pilnībā pārtraukta autobusu satiksme no Rīgas uz Daugavpili. Pēc pārvadātāju teiktā, tā esot bijusi nerentabla. No šī gada autobuss no Rīgas uz Daugavpili tomēr atsācis kursēt, taču tikai vienu reizi divās dienās! Ne mazāk bēdīga situācija novērojama arī maršrutā no Rīgas uz Latvijas vecāko pilsētu Ludzu, uz kurieni var nokļūt tikai reizi dienā. Tikmēr Daugavas loku krastā esošajai Krāslavai paveicies vismazāk – uz turieni no Rīgas nekursē pilnīgi neviens autobuss.

Šā visa kontekstā šonedēļ uzdūros ļoti interesantai ziņai Krievijas ziņu portālos, kurā kompānijas “LUX Express” pārstāvis lielījās, ka reisi uz Krieviju esot tik pieprasīti, ka šogad tos maršrutā Tallina – Sanktpēterburga pat plānots dubultot. Savukārt uz Krievijas Tēvijas aizstāvja dienu esot plānots nodrošināt papildus reisus, lai Igaunijas krievi varētu aizbraukt uz dzimteni un kārtīgi nosvinēt svētkus.

JAUNĀKIE RAKSTI

Krievijā publicē rekomendācijas 9.maija svinētājiem ārzemēs

Nevienam nav noslēpums, ka Krievija izmanto t.s. “uzvaras dienu” savas imperiālistiskās politikas attaisnošanai. Sevišķi...

Kā Latvijas uzņēmumi nodrošina “drosmes eliksīru” Medvedeva naida runai

Pagājušonedēļ "The Insider" publicēja izpēti, atklājot, ka bijušā Krievijas prezidenta un pašreizējā Drošības padomes...

Krievijā piedāvā pret Baltijas valstīm izmantot islāma teroristu metodes

Reaģējot uz Latvijas plāniem izraidīt no valsts Krievijas pilsoņus un neseno Lietuvas izglītības ministra...

Publisko pasākumu organizatori Krievijā nodot ārvalstnieku datus izlūkdienestiem

Portāla "Insider" rīcībā nonākuši Krievijas Bruņoto spēku Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) pirmās jeb "Eiropas"...

LĪDZĪGI RAKSTI

Krievijā publicē rekomendācijas 9.maija svinētājiem ārzemēs

Nevienam nav noslēpums, ka Krievija izmanto t.s. “uzvaras dienu” savas imperiālistiskās politikas attaisnošanai. Sevišķi...

Kā Latvijas uzņēmumi nodrošina “drosmes eliksīru” Medvedeva naida runai

Pagājušonedēļ "The Insider" publicēja izpēti, atklājot, ka bijušā Krievijas prezidenta un pašreizējā Drošības padomes...

Krievijā piedāvā pret Baltijas valstīm izmantot islāma teroristu metodes

Reaģējot uz Latvijas plāniem izraidīt no valsts Krievijas pilsoņus un neseno Lietuvas izglītības ministra...