Bēdīgi slavenais Krievijas Valsts domes (VD) deputāts Jevgeņijs Fjodorovs (“Vienotā Krievija”) ir paziņojis, ka nākotnē Maskava varētu apsvērt atsaukt ne tikai Lietuvas, bet arī Latvijas, Igaunijas un Ukrainas neatkarības atzīšanu.
Jāatgādina, ka tieši J.Fjodorovs šī gada 8.jūnijā VD iesniedza likumprojektu, kas paredz atcelt PSRS Augstākās padomes pieņemto lēmumu atzīt Lietuvas neatkarību.
Pēc deputāta domām Lietuva ir tikai sākums, tā kā tā atrodas blakus no pārējās Krievijas teritorijas izolētajam Kaļiņingradas apgabalam un tādejādi rada vislielāko apdraudējumu Krievijas militāri stratēģiskajām interesēm. Nākotnē neatkarības neatzīšanas princips varētu skart arī citas valstis, tostarp Latviju.
Draudīgas indikācijas
Lai gan tradicionāli deputāts J.Fjodorovs tiek uzskatīts par margināli un frīku pat priekš Krievijas likumdevēju standartiem, iespējams, baltiešiem viņa teiktais būtu jāvērtē ar pamatotām bažām.

Jāņem vērā, ka Krievijas VD neviens deputāts nenokļūst tāpat vien. Kandidātu iebalsošana tiek saskaņota Kremlī, kas nozīmē, ka deputātiem vienā vai citā brīdī ir jāpilda Kremļa pasūtījums. Viena no Kremļa taktikām ir tādu marginālu deputātu kā J.Fjodorovs izmantošana, lai testētu citu likumdevēju, Krievijas sabiedrības un ārvalstu reakciju uz šķietami absurdiem un radikāliem lēmumiem. Līdz ar Vladimira Žirinovska (“LDPR”) nāvi šī niša VD ir kļuvusi vakanta.
Ja pieņemam, ka tā ir taisnība, tad tas apstiprina iepriekš no baltiešu puses izskanējušās bažas, ka Kremlim prātā ir draudīgi plāni ne tikai attiecībā pret Ukrainu, bet arī Baltijas valstīm. Lietuvas un pārējo Baltijas valstu neatkarības noliegšana nozīmētu, ka Krievijas perspektīvā šīs valstis vairs nepastāv un Krievijai attiecībās ar tām nav jāpieturas pie jebkādām starptautiskajām normām.
Teorētiski Maskava varētu vērsties pret Baltijas valstīm ar ultimātu, piemēram, pieprasot nodrošināt brīvu piekļuvi Suvalku koridoram, lai savienotu Kaļiņingradu ar Baltkrieviju, vai, lai tajās tiek nodrošināta krievvalodīgo iedzīvotāju tiesību ievērošana, pretstatā draudot ar militāru atbildi.
Iespējams, ka Maskavas valdošajā kliķē valda uzskats, ka NATO nebūs gatava sniegt militāru palīdzību Baltijai un šāda veida ultimāts varētu atmaksāties ar mērķi pilnībā sašķelt aliansi.