Krievijā publicē rekomendācijas 9.maija svinētājiem ārzemēs

Publicēts

Nevienam nav noslēpums, ka Krievija izmanto t.s. “uzvaras dienu” savas imperiālistiskās politikas attaisnošanai. Sevišķi svarīga šajā sakarā allaž bijusi “uzvaras dienas” svinēšana ārzemēs, tostarp krievu kopienās reiz padomju okupācijā esošajās valstīs. Mudinot ļaudis piedalīties 9.maija svinības, Krievijas režīms gadiem ilgi mērķtiecīgi ir kavējis šo kopienu integrāciju un nodrošinājis to lojalitāti Maskavai.

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, Latvija ir daudz darījusi, lai izdzēstu no savas sabiedrības apkaunojošās 9.maija bakhanālijas Uzvaras parkā un citviet. Pēc būtības šie svētki Latvijā vairs nav svinami – Pārdaugavas “okupeklis” ir nogāzts, par Georga lentes vai padomju simbolikas demonstrēšanu var iekulties nepatikšanās ar likumu.

Neskatoties uz to Maskava aizvien cenšas pārliecināt savus tautiešus izmantot 9.maija svinības kā ieganstu, lai pretotos savu mītnes valstu ierobežojumiem un paustu lojalitāti Kremlim. Šogad šim nolūkam pat publicēts vesels saraksts ar rekomendētajām aktivitātēm, kas veicamas ārvalstīs mītošajiem Krievijas tautiešiem.

Kara apstākļos Krievijai tas ir sevišķi svarīgi, lai pierādītu, ka tās politiku un pasaules skatījumu atbalsta ne tikai pašu mājās, bet arī ārvalstīs.

Fragments to Viskrievijas tautiešu koordinācijas padomes publicētā dokumenta

Aicinām visus patriotiski noskaņotos Latvijas iedzīvotājus sekot līdzi zemāk minētajām izpausmēm un pēc nepieciešamības informēt atbildīgās varasiestādes.

Akcija “uzvaras karogi”. Krievijas tautieši ārzemēs tiek mudināti izkārt uz sev piederošām ēkām (fasādēm, logiem, balkoniem) t.s. “uzvaras karogus”. Akcija norisināsies no 1.-9.maijam. Izkārtos karogus jāfotografē un jāizvieto sociālajos tīklos zem mirkļbirkas #деньпобеды.

Tā sauktais “uzvaras karogs” jeb “знамя победы”

Akcija “Georga lentīte”. Krievijas tautieši ārzemēs tiek aicināti izplatīt savā starpā t.s. Georga lentītes, līdzīgi kā tas notiek Krievijā. Izņēmums ir valstis, kurās lentītes atzītas par aizliegtu simbolu (tostarp Latvijā). Akcija norisināsies no 24.aprīļa līdz 12.maijam.

Tā sauktā Georga lentīte un veidi kā to salocīt

Akcija “Avataru nomaiņa sociālajos tīklos”.  Interneta lietotāji tiek aicināti aizstāt savus fotoattēlus sociālajos tīklos ar Otrā pasaules kara “varoņu” [okupantu] attēliem. Akcija norisināsies no 30.aprīļa līdz 12.maijam.

Aģitācijas materiāls, kas aicina VK lietotājus nomainīt savus profilu “avatarus”

Akcija “Uzvaras logi”. Iedzīvotāji tiek aicināti izrotāt savus logus ar “uzvaras dienas” simboliem (Georga lentēm, zvaigznēm, veterānu foto u.tml.). Izrotātie logi jāfotografē un jāpublicē sociālajos tīklos zem mirkļbirkas #деньпобеды.

Akcijas “Uzvaras logi” reklāmas plakāts

 Akcija “Nemirstīgo pulks”. Tiem Krievijas tautiešiem, kuri nevar organizēt ikgadējo gājienu “Nemirstīgo pulks” vietējo varasiestāžu ierobežojumu dēļ (tostarp Latvijā), ieteikts meklēt alternatīvas, piemēram, organizēt līdzīgus pasākumus iekštelpās.

“Nemirstīgo pulka” gājiens Rīgā 2019.gadā

Akcija “Nemirstīgo autopulks”. Krievijas tautieši ārzemēs tiek mudināti izrotāt savus spēkratus ar “uzvaras dienas” simboliem. Šajā sakarā specifiski izcelts, ka veterānu foto ir jālīmē tikai uz tīriem transportlīdzekļiem.

“Nemirstīgo autopulka” reklāmas plakāts no Krievijas

Akcija “Atmiņas siena”. Tautieši tiek aicināti organizēt iekštelpu ekspozīcijas par Otrā pasaules kara dalībniekiem.

“Atmiņas siena” Krievijā

Akcija “Memoriālā talka”. Akcijas ietvaros jāorganizē talkas padomju memoriālos u.c. piemiņas vietās. Akciju organizatoriem, tostarp ieteikts nodrošināt dalībnieku “informatīvo apgaismošanu” [indoktrinēšanu Kremļa vēsturiskajā perspektīvā].

Talcinieki pie kādreizējā “okupekļa” Rīgā

Akcija “Vīrišķības stunda”.45 minūtes ilga propagandas stunda jaunajiem Krievijas tautiešiem, kuru var organizēt kā klātienē, tā arī attālināti. Stundas mērķis ir nostiprināt jauniešu vidū Krievijas vēsturisko redzējumu par Otro pasaules karu.

Fragments no “Vīrišķības stundas” prezentācijas Krievijā

Akcija “Atmiņas svece”.Krievijas tautieši tiek aicināti pulksten 21:00 iedegt savu mājokļu logos sveces par godu Otrā pasaules kara “varoņiem” un nostāties blakus svecei.

Akcijas “Atmiņas svece” reklāma

Akcija “Uzvaras stari”. Krievijas tautieši tiek aicināti pulksten 21:00 ierasties pie padomju memoriāliem vai citām piemiņas vietām un raidīt lukturu, prožektoru starus debesīs.

Akcija “Uzvaras stari” Krievijā

JAUNĀKIE RAKSTI

Latvijas “pārstāvniecība” drošībnieku un izlūku sanāksmē Krievijā

No 23. līdz 25.aprīlim Sanktpēterburgā norisinājās starptautiska drošības pārstāvju sanāksme, kuras uzdevums bija sapulcēt...

Kā Latvijas uzņēmumi nodrošina “drosmes eliksīru” Medvedeva naida runai

Pagājušonedēļ "The Insider" publicēja izpēti, atklājot, ka bijušā Krievijas prezidenta un pašreizējā Drošības padomes...

Latvijas iedzīvotājiem ar autobusu ir vieglāk aizbraukt uz Krieviju un Baltkrieviju nekā uz Daugavpili

Kopš Krievijas asiņainā kara pret Ukrainu sākuma pagājuši jau divi gadi. Šajā laikā pret...

Krievijā piedāvā pret Baltijas valstīm izmantot islāma teroristu metodes

Reaģējot uz Latvijas plāniem izraidīt no valsts Krievijas pilsoņus un neseno Lietuvas izglītības ministra...

LĪDZĪGI RAKSTI

Latvijas “pārstāvniecība” drošībnieku un izlūku sanāksmē Krievijā

No 23. līdz 25.aprīlim Sanktpēterburgā norisinājās starptautiska drošības pārstāvju sanāksme, kuras uzdevums bija sapulcēt...

Kā Latvijas uzņēmumi nodrošina “drosmes eliksīru” Medvedeva naida runai

Pagājušonedēļ "The Insider" publicēja izpēti, atklājot, ka bijušā Krievijas prezidenta un pašreizējā Drošības padomes...

Latvijas iedzīvotājiem ar autobusu ir vieglāk aizbraukt uz Krieviju un Baltkrieviju nekā uz Daugavpili

Kopš Krievijas asiņainā kara pret Ukrainu sākuma pagājuši jau divi gadi. Šajā laikā pret...