Daugavpils veterāni piedalīsies militāri-patriotisko dziesmu festivālā Baltkrievijā

Publicēts

No 4. līdz 6.augustam Baltkrievijā, Novopolockā notiks Krievijas Gaisa desanta karaspēka dibināšanas 93 gadu jubilejai veltīts militāri-patriotisko dziesmu konkurss “Siņeva”. Koncerts tiek organizēts ar Baltkrievijas Aizsardzības ministrijas un Vitebskas apgabala pašvaldības atbalstu. Pasākumā plāno piedalīties vairāk nekā 60 izpildītāji un kolektīvi no Baltkrievijas, Krievijas, Kazahstānas un Latvijas. Tāpat Novopolocku šajās dienās plāno apmeklēt arī Krievijas militārās jauniešu organizācijas “Junarmija” pārstāvji.

Ekrānuzņēmums no ziņu aģentūras “BelTA” mājaslapas

Latviju koncertā plāno pārstāvēt Afganistānas kara veterānu Daugavpils sadraudzības centrs “PEREVAL”. Šī organizācija pēc būtības ir uzskatāma par Krievijas ietekmes instrumentu Latvijā, savukārt vairākas ar to saistītās personas sevi pierādījušas kā Krievijas ietekmes aģentus.

“PEREVAL” biedri

Kā raksta portāls “Kompromat.lv”, biedrības “PEREVAL” līderis ir par “Latgales kontrabandas karali” dēvētais Vasīlijs Krupeņičs ar iesauku “Čigāns”. 2017.gada martā Krupeņičs tika aizturēts uz Ukrainas – Polijas robežas. Viņa automašīnā tika konstatēta ne tikai kontrabandas degviela, bet arī vairākas piropatronas PK-16M, kuras tiek izmantotas kaujas aviācijas pilotu evakuācijā. Brīdī, kad robežsargi pārbaudīja Krupeņiča automašīnas degvielas tvertnes saturu, viņš tajā iemeta vairākus aizdedzinātus sērkociņus. Saistībā ar šo incidentu pret “Latgales kontrabandas karali” Ukrainā ierosināta arī krimināllieta par uzbrukumu tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem.

2023.gada 9.maijā Krupeņičs tika aizturēts t.s. “uzvaras dienas” svinību laikā

Krupeņiča līdzgaitnieks un biedrības “PEREVAL” līderis ir kāds Sergejs Īvāns, kurš 2015.gadā centās organizēt Latvijas skolnieku dalību jauniešu militārajā nometnē Krievijā “Sojuz. Uzvaras mantinieki”.

Šo nometni organizēja ar Krievijas izlūkdienestu veterāniem saistītā organizācija “Kaujas brālība”, kuras līderis ir Krievijas ģenerālpulkvedis Boriss Gromovs. “Kaujas brālība” ir saistīta ar tādām prokremliskajām organizācijām kā, piemēram, motoklubu “Nakts Vilki” un kustību “Antimaidan”. Tāpat Gromova vadītā organizācija bijusi iesaistīta arī brīvprātīgo kaujinieku vervēšanai karam Ukrainas austrumu reģionu separātistu vidū.

Foto no jauniešu militārās nometnes “Sojuz. Uzvaras mantinieki”

Vēl viens biedrības “PEREVAL” aktīvists ir kāds Andrejs Lindenauss. Lai gan publiskajā telpā par viņu atrodamā informācija ir skopa, viņš ir sniedzis vismaz vienu interviju Krievijas propagandas smagsvaram, ziņu aģentūrai “Sputņik”, kurā minējis, ka viņa pārstāvētās organizācijas biedri cīnoties par krievu tiesībām Latvijā, kā arī to, ka jūt līdzi mūsdienu Krievijas karavīriem Sīrijā un Donbasā.

Ekrānuzņēmumi no ziņu aģentūras “Sputņik” mājaslapas

Biedrība “PEREVAL”, visticamāk, bijusi labos kontaktos arī ar Republikānisko veterānu biedrības vadītāju Vladimiru Norvindu, kurš 2020.gadā tika izraidīts no Latvijas. Kā toreiz rakstīja portāls “Jauns”, par iemeslu Norvinda izraidīšanai, visdrīzāk, kalpoja viņa ciešie kontakti ar Krievijas vēstniecības darbiniekiem, kuri pārstāvēja Krievijas izlūkošanas dienestus.

Vladimirs Norvinds

Norvinda izraidīšanai cītīgi sekoja līdzi Krievijas plašsaziņas līdzekļi, kas viņu raksturoja kā nevainīgu pensionāru, kuram turklāt esot vāja veselība. Arī pats vainīgais toreiz piebalsoja Kremļa propagandas naratīvam un paziņoja, ka izraidīšanas brīdī piedzīvojis infarktu. Krievijas Ārlietu ministrija tikmēr kratīja pirktu un draudēja Latvijai, ka šis incidents nepaliks “bez sekām”.

Ekrānuzņēmums no telekanāla “Rossija 1”

Pirms dažiem gadiem biedrība “PEREVAL” plānoja paplašināt savu darbības spektru un reģistrēt paši savu plašsaziņas līdzekli. 2020.gada martā Augstākas tiesas Senāts liedza Krupevičam turpināt izdot laikrakstu, par iemeslu minot drošības iestāžu vērtējumu, ka tā saturā bija redzamas kara propagandas un vēsturisku faktu sagrozīšanas pazīmes.

Interesanti, ka biedrība “PEREVAL” šos gadus nav pastāvējusi tikai pateicoties Krievijas finansējumam. Daugavpils pašvaldības finanšu atskaites liecina, ka pēdējos gados tās rīkotie projekti ir dotēti arī no Latvijas nodokļu maksātāju naudas.

Piemēram, 2019.gadā Daugavpils pašvaldība biedrībai pārskaitījusi 530 eiro; 2020.gadā – 685 eiro; 2021.gadā – 595 eiro; 2022.gadā – 510 eiro.

Daugavpils pašvaldības finansētie biedrības “PEREVAL” projekti

JAUNĀKIE RAKSTI

Krievijā publicē rekomendācijas 9.maija svinētājiem ārzemēs

Nevienam nav noslēpums, ka Krievija izmanto t.s. “uzvaras dienu” savas imperiālistiskās politikas attaisnošanai. Sevišķi...

Kā Latvijas uzņēmumi nodrošina “drosmes eliksīru” Medvedeva naida runai

Pagājušonedēļ "The Insider" publicēja izpēti, atklājot, ka bijušā Krievijas prezidenta un pašreizējā Drošības padomes...

Latvijas iedzīvotājiem ar autobusu ir vieglāk aizbraukt uz Krieviju un Baltkrieviju nekā uz Daugavpili

Kopš Krievijas asiņainā kara pret Ukrainu sākuma pagājuši jau divi gadi. Šajā laikā pret...

Krievijā piedāvā pret Baltijas valstīm izmantot islāma teroristu metodes

Reaģējot uz Latvijas plāniem izraidīt no valsts Krievijas pilsoņus un neseno Lietuvas izglītības ministra...

LĪDZĪGI RAKSTI

Krievijā publicē rekomendācijas 9.maija svinētājiem ārzemēs

Nevienam nav noslēpums, ka Krievija izmanto t.s. “uzvaras dienu” savas imperiālistiskās politikas attaisnošanai. Sevišķi...

Kā Latvijas uzņēmumi nodrošina “drosmes eliksīru” Medvedeva naida runai

Pagājušonedēļ "The Insider" publicēja izpēti, atklājot, ka bijušā Krievijas prezidenta un pašreizējā Drošības padomes...

Latvijas iedzīvotājiem ar autobusu ir vieglāk aizbraukt uz Krieviju un Baltkrieviju nekā uz Daugavpili

Kopš Krievijas asiņainā kara pret Ukrainu sākuma pagājuši jau divi gadi. Šajā laikā pret...